Добавить новость

Поиск города

Ничего не найдено

Ужгород має 22 міста-побратими

09

Ужгород на сьогодні має 22 міста-побратими, з якими ведеться активна співпраця. Про це йшлося у звіті, який напередодні розглянули на черговому засіданні виконкому міської ради.

Зазначалося, що крім безпосередніх контактів, обміну досвідом, колективами між містами, у рамках співпраці неодноразово залучалися міжнародна технічна допомога, фінансові інструменти та програми співпраці Європейського Союзу, фондів окремих європейських країн та грантових коштів.

Із деякими містами, такими як Сомбатхей (Угорщина), Дармштадт (Німеччина) та Кошице (Словаччина) угоди про побратимство підписано вже понад 20 років тому.

Впродовж 2016-2018 років в Ужгороді реалізовано ряд проєктів міжнародної співпраці:
– «Створення центру тифлопедагогіки для дошкільних навчальних закладів у місті Ужгороді», підтриманий Slovak Agency for International Development Cooperation;
– «Створення медіа-центру учнівського парламенту міста Ужгород»;
– «Відкриття центру арт-терапії у м. Ужгород», підтриманий Slovak Agency for International Development Cooperation;
– «Покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгород», підтриманий Посольством Японії в Україні;
– «Ярослав-Ужгород: спільна ініціатива для покращення туристичної привабливості історичних міст-побратимів» за програмою транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013»;
– «SK-INFO-UA інновативні інформаційні продукти транскордонного співробітництва» в рамках Норвезького фінансового механізму та уряду Словаччини.

Завдяки співпраці з містами-побратимами відновлюються історичні зв’язки між містами та регіонами, розірвані внаслідок історичних та політичних подій; налагоджуються особисті контакти, обмін досвідом між людьми, організаціями та установами тощо. Це дало змогу провести в Ужгороді спільно з УжНУ «Міжнародний консорціум університетів»; взяти участь у «Днях України» та «Днях Ужгорода» в Кошице (Словаччина), представити потенціал міста на туристичних виставках-ярмарках у Братиславі та Києві. Ужгородські підприємці представляли нашу культуру на Різдвяному ярмарку у Дармштадті та Кошице. У містах-побратимах виступали наші творчі колективи – танцювальні «Бліц» та «Джерельце Карпат», фольклорний ансамбль «Ужгород», а у нас – оркестр філармонії Дебрецена, митці з Китайської Народної Республіки, фольклорний гурт «Гнояне» зі словацького Міхаловце, словацькі гурти «Карпатія», «Касовія», «Чарніца» та інші.

Зараз в Ужгороді реалізовуються 3 грантові проєкти у партнерстві з містами-побратимами – словацьким Кошице, польським Кросно у рамках СОП «Україна-Польща-Білорусь» ЄІС 2014-2020 та ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Ще 5 проєктів, спрямованих на покращення соціальної інфраструктури, безпеки мешканців, промоції культурної спадщини міста та екологічної сталості перебувають на етапі укладання грантових контрактів і до кінця 2019 року очікується початок їх реалізації та фінансування.

У співпраці з містом-побратимом Дармштадт (Німеччина) розроблено та подано на розгляд конкурсної комісії програми НАКОПА 2 проєкти – щодо сталого управління водними ресурсами та побутовими відходами в Ужгороді, покращення міської інфраструктури. Реалізація запланована на початок 2020 року.

Загалом за цими проєктами передбачено залучити понад 1,8 мільйона євро.

Під час офіційних візитів до міст-побратимів та візитів іноземних делегацій до Ужгорода постійно проводиться обговорення нових ідей співпраці та партнерських ініціатив, що у найближчому майбутньому стануть успішними проектами. Скажімо, нещодавно в Ужгороді відбулася зустріч з представниками уряду Словацької Республіки, обговорювалися можливості співпраці між словацькими та українськими муніципалітетами, організація проектів, спрямованих на більш активне залучення громадськості. Домовилися про впровадження наступного року першого спільного проекту у цій сфері – передачі досвіду реалізації громадського бюджету у словацьких школах для шкіл Ужгорода.

У серпні цього року з керівництвом Ужгорода зустрілася офіційна делегація з китайського міста-побратима – Сіньчжоу. Її представники наголошували, що дуже зацікавлені в налагодженні економічного співробітництва.

Илья Новиков: Двинятин, Путин и хреновый прогноз #ещенепознер (Опубликовано: 19 сент. 2019 г.)

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle


Читайте также

В тренде на этой неделе

"Нова Пошта" запустила авиадоставку в Херсон

Прогноз погоды на 13 октября: будет тепло и солнечно (карта)

Прогноз погоди на 14 жовтня: в Україні буде сонячно і тепло

Прогноз погоды на 12 октября: будет тепло и сухо (карта)

Загрузка...
Новости последнего часа со всей страны в непрерывном режиме 24/7 — здесь и сейчас с возможностью самостоятельной быстрой публикации интересных "живых" материалов из Вашего города и региона. Все новости, как они есть — честно, оперативно, без купюр.

News-Life — паблик новостей в календарном формате на основе технологичной новостной информационно-поисковой системы с элементами искусственного интеллекта, тематического отбора и возможностью мгновенной публикации авторского контента в режиме Free Public. News-Life — ваши новости сегодня и сейчас. Опубликовать свою новость в любом городе и регионе можно мгновенно — здесь.
© News-Life — оперативные новости с мест событий по всей Украине (ежеминутное обновление, авторский контент, мгновенная публикация) с архивом и поиском по городам и регионам при помощи современных инженерных решений и алгоритмов от NL, с использованием технологических элементов самообучающегося "искусственного интеллекта" при информационной ресурсной поддержке международной веб-группы 123ru.net в партнёрстве с сайтом SportsWeek.org и проектом News24.

Загрузка...
Любая страна – это люди, а не только политика и власть. Украина – не исключение! Слово каждого – важно именно сегодня и сей час, ведь время - не повторится никогда! Сделаем нашу с Вами страну – круче, богаче, лучше, вместе и уже сегодня! Для нас – важен каждый человек и каждая секунда. Мы делаем живые новости каждый час, в новом современном формате, ежесекундно, вместе с Вами! News-Life – живые новости по-русски из регионов в прямом эфире. Добавить Вашу новость без модерации и цензуры на Ньюс-Лайф (в любом городе Украины) можно мгновенно – здесь и сейчас.