Добавить новость
Sponsored
123ru.net временно располагается в домене ru24.net

Поиск города

Ничего не найдено

Львівщина розраховує отримати чверть коштів проєкту "Велике будівництво" на фінансування його львівської складової

0165
Львівщина розраховує отримати чверть коштів проєкту "Велике будівництво" на фінансування його львівської складової

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко відвідав Львівщину, аби разом з місцевою владою напрацювати основні напрями роботи для ефективного втілення проєкту «Велике будівництво» у Львівській області.

Нагадаємо, що у проєкті йдеться, зокрема, про відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні і це – один з напрямів  програми відродження культури та креативної економіки, які ініціював чинний Президент України.

«Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить об’єкти «Великого будівництва у культурі» надзвичайно цікавими елементами туристичної атракції, – цитує виступ міністра культури у Свірзькому замку, що у селі Свірж Перемишлянського району, пресова служба Львівської облдержадміністрації. – Збереження їхньої автентичності й духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок. Ми зробимо все, щоби кошти, на які очікуємо, а це 55 мільярдів гривень упродовж 4-х років, були спрямовані не тільки на реставрацію, реконструкцію і добудову, а й на створення центрів надання культурних послуг по всій Україні».

На думку Олександра Ткаченка, відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, бо пам’ятки стануть місцевими туристичними магнітами.

За словами голови ЛОДА Максима Козицького, який супроводжував міністра у цій поїздці, Львівщина розраховує отримати чверть фінансування на проєкт «Велике будівництво». «Чому стільки? Бо в нашій області зосереджена чверть усіх пам’яток культурної та архітектурної спадщини України.  Це понад 8 тисяч об’єктів, – зазначив голова ЛОДА і подякував Володимирові Зеленському за те, що, завдяки проєкту «Велике будівництво», нарешті культура буде у фокусі уваги, що, своєю чергою, дозволить по-іншому подивитися на туристичний потенціал України, створити нові робочі місця і розвинути біля реставрованих пам'яток й суміжні галузі.

Також Максим Козицький повідомив, що Львівська облдержадміністрація підготувала пропозицію щодо отримання з держбюджету-2021 фінансування на реставрацію 21 пам’ятки архітектури, серед яких, зокрема, Свірзький та Старосільський замки, костели у Годовиці та Щирці, Тартаківський і Поморянський палаци та палац Гредлів, а ще – дерев’яні церкви, які входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Це туристичні магніти, які у наступні роки притягнуть на Львівщину великі кошти і дадуть нове життя нашій області». Також, за словами керівника ЛОДА, у «Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року» серед п’яти стратегічних цілей є пункт «Туристична привабливість». Запроваджено й розвиток економічної компоненти культурно-мистецької сфери, зокрема – підтримку креативних індустрій з використанням регіональних традицій.

На зустрічі з міністром культури ішлося й про те, що в межах ініціативи Президента України «мандруй Україною» на Львівщині велику роль приділяють Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Також Олександрові Ткаченку розповіли, що реставрується музей фортеці Тустань і здійснено передачу на баланс Національного природного парку «Сколівські Бескиди» палацу Гредлів – пам'ятки архітектури місцевого значення у місті Сколе, який стане туристично-інформаційним та еко-просвітницьким центром.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото пресслужби ЛОДА

*/Комментарии

Комментарии для сайта Cackle


Читайте также

Загрузка...
Новости последнего часа со всей страны в непрерывном режиме 24/7 — здесь и сейчас с возможностью самостоятельной быстрой публикации интересных "живых" материалов из Вашего города и региона. Все новости, как они есть — честно, оперативно, без купюр.


News-Life — паблик новостей в календарном формате на основе технологичной новостной информационно-поисковой системы с элементами искусственного интеллекта, тематического отбора и возможностью мгновенной публикации авторского контента в режиме Free Public. News-Life — ваши новости сегодня и сейчас. Опубликовать свою новость в любом городе и регионе можно мгновенно — здесь.
© News-Life — оперативные новости с мест событий по всей Украине (ежеминутное обновление, авторский контент, мгновенная публикация) с архивом и поиском по городам и регионам при помощи современных инженерных решений и алгоритмов от NL, с использованием технологических элементов самообучающегося "искусственного интеллекта" при информационной ресурсной поддержке международной веб-группы 123ru.net в партнёрстве с сайтом SportsWeek.org и проектом News24.