Добавить новость

Поиск города

Ничего не найдено

"В артистичній стоїть черга по ноти"

016

13 міст приймуть концерти проекту "Повернення української класики".

 Уже побували у Львові, Тернополі, Хмельницькому, Вінниці, Рівному, Житомирі. На черзі Київ тут презентація відбудеться 15 жовтня в Малому залі Національної музичної академії, розповідає диригент і композитор Іван Остапович, 31 рік. Він один із засновників проекту.

 Публіка реагує дуже добре. І професіонали, і любителі музики. Завжди в артистичній стоїть черга із музикантів, які хотіли б отримати ноти для власного виконання. Багато хто розпитує про композиторів. Люди дивуються, що досі не чули такої музики. Наш проект це розповідь про час, міфи й пристрасті.

Ми обрали твори, що зазвичай залишаються осторонь громадської думки та програм концертних залів. Знайомимо з галицькими композиторами першої половини ХХ століття. Це період багатьох творчих пошуків, розвитку нових жанрів і стилів в українській музиці.

Які міфи розвіюєте?

 Що наші композитори того часу принципово другорядні. Склався у радянський час. Василь Барвінський, Борис Кудрик опинилися в мордовських таборах. Незручними ідеологічно для комуністів постатями були Зиновій Лиська, який емігрував до США, та Нестор Нижанківський. Цей стереотип другорядності української музики досі вкорінений у свідомості музикантів-виконавців.

Складно втілювати такі проекти?

 Нам допомагає Український культурний фонд. Уперше із часів незалежності хтось займається нашою культурою серйозно, професійно й систематично. При правильному маркетинговому підході з часом такі проекти можуть бути цілком успішні навіть фінансово. Подібні ситуації із національною музикою переживали всі країни у період становлення власних композиторських шкіл. Наприклад, Каміль Сен-Санс писав у середині ХІХ століття: "Як зробити так, щоб на концерт ніхто не прийшов? Це скласти програму із творів виключно французьких композиторів, а ще бажано живих, і тоді публіка буде стрімголов тікати від афіш". Тож ми повинні пройти цей етап також.

Яких композиторів проекту хотіли б виділити?

 Для нашої команди кожен має особливе значення. Кожен твір це певний історичний етап розвитку української музики. Поряд із відомими класиками, як Станіслав Людкевич і Барвінський, я б виділив Лєшека Мазепу. Передовсім відомий як музикознавець. Йому належать фундаментальні праці з історії музичного життя Львова. Водночас був композитором. Ми виконуємо його "Елегійний ескіз" для тріо. Це дуже світла, тиха й медитативна музика. Твір, до речі, виконується вперше. Ноти нам люб'язно надала його донька Тереза Мазепа.

Нестор Нижанківський син відомого на Галичині композитора й священика Остапа Нижанківського. Виділяється зі всіх постатей того часу яскравими експериментами із формою та поєднаннями національних мелодичних зерен з експресіоністичними пошуками в гармонії.

Борис Кудрик сидів у сусідньому з Барвінським таборі. Саме Барвінський врятував частину нот Кудрика. Це дуже світлий композитор, його твори віртуозні й водночас доступні для сприйняття.

Наступний після Києва концерт проекту "Повернення української класики" відбудеться 18 жовтня у Харкові.Комментарии

Комментарии для сайта Cackle


Читайте также

В тренде на этой неделе

Воспоминание о первой разведке

Ravon ищет новых дилеров в Украине

Прогноз погоды на 16 октября: не перепутайте осень с летом (карта)

У селі Токи на Тернопільщині чекають в гості цьогорічну лауреатку Нобелівської премії польську письменницю Ольгу Токарчук

Загрузка...
Новости последнего часа со всей страны в непрерывном режиме 24/7 — здесь и сейчас с возможностью самостоятельной быстрой публикации интересных "живых" материалов из Вашего города и региона. Все новости, как они есть — честно, оперативно, без купюр.

News-Life — паблик новостей в календарном формате на основе технологичной новостной информационно-поисковой системы с элементами искусственного интеллекта, тематического отбора и возможностью мгновенной публикации авторского контента в режиме Free Public. News-Life — ваши новости сегодня и сейчас. Опубликовать свою новость в любом городе и регионе можно мгновенно — здесь.
© News-Life — оперативные новости с мест событий по всей Украине (ежеминутное обновление, авторский контент, мгновенная публикация) с архивом и поиском по городам и регионам при помощи современных инженерных решений и алгоритмов от NL, с использованием технологических элементов самообучающегося "искусственного интеллекта" при информационной ресурсной поддержке международной веб-группы 123ru.net в партнёрстве с сайтом SportsWeek.org и проектом News24.

Загрузка...
Любая страна – это люди, а не только политика и власть. Украина – не исключение! Слово каждого – важно именно сегодня и сей час, ведь время - не повторится никогда! Сделаем нашу с Вами страну – круче, богаче, лучше, вместе и уже сегодня! Для нас – важен каждый человек и каждая секунда. Мы делаем живые новости каждый час, в новом современном формате, ежесекундно, вместе с Вами! News-Life – живые новости по-русски из регионов в прямом эфире. Добавить Вашу новость без модерации и цензуры на Ньюс-Лайф (в любом городе Украины) можно мгновенно – здесь и сейчас.