Добавить новость
Sponsored

Поиск города

Ничего не найдено

На оленячій фермі на Закарпатті тепер є кілька сотень оленів (ВІДЕО)

041
На оленячій фермі на Закарпатті тепер є кілька сотень оленів (ВІДЕО)
Володимир Сойма працює на оленячій фермі в селі Іза. Зустрічає туристів. А ще - щодня обходить 57 гектарів господарства - перевіряє, чи не забрався на ферму хижак. Супроводжує його - молодий олень Борька. Володимир Сойма, працівник оленячої ферми: Він ручний, з ним можна погратися, погладити можна. Всьо? Не будеш мене бити? Не бий. Я тебе погодовав? Погодовав. Часто саме після обходів фермери дізнаються про нове потомство. Володимир Сойма працівник оленячої ферми: Знаєте іду я раз іду, ага народилося. Сразу і вона там його, в кущ ідуть. Іду я наслідующий раз на обход, обхожу і вона його переносить у другоє місто одного дня, потім на другий день у другоє місто. І так за дві неділі переношує його.,а потім як дві неділі пройшло до нас сюди приводить його, щоб його бачили. Оленів плямистих, або манджурських завезли в Закарпаття ще в радянські часи з Далекого Сходу. Спочатку їх було п'ятдесят, нині сотні. Богдан Плиска, власник оленячої ферми: Всього більше 300, ну їх так порахувати кожного поштучно не можна, бо вони гуляють розмножуються все природнім шляхом. На фермі олені живуть, як у дикій природи. Є тут і ліс, і озера. Вода - улюблена оленяча атракція влітку. В догляді звірі невибагливі. Їдять траву, взимку сіно, а ще пшоно. Час прикорму зазвичай в обідню пору. Іван Орос, працівник оленячої ферми: Стукає, тут пшиницю зберігаємо. Беремо так пшиниці і виносимо кормить. Так ідеме сюда. Сразу висипаємо так помаленьку. За рік олені з'їдають понад п'ятдесят тонн зерна. А ще обожнюють кукурудзяні палички. Зазвичай олені плямисті полохливі, однак солодка кукурудзяна паличка робить диво. Солодкими паличками Оленів пригощають туристи. Богдан і Варвара Петруки, туристи з Бердичева: Які хароші, да, хароші давай ще цьому дамо. Ручні, самі йдуть бачите спілкують з нами Однак туризм приносить фермі невеликий прибуток. Основний заробіток- роги. Богдан Плиска, власник оленячої ферми: Скидають такі шайби, це коли вже ріг обрубаний, вони їх скидають оце в нього почали якраз рости роги він вже скинув оті шайби. Кожен день один ріг може вирости на 5 см. І коли вони достигають так см 60-70, ми їх тоді зрізаємо. Панти зрізають на початку серпня. Для фармацевтичних компаній. Виробляють ліки від перевтоми, неврозів, для нормалізації тиску. Богдан Плиска, власник оленячої ферми: Вони пористі, як шоколад, бачите в дірках. Вони дуже мають багато мікроелементів, сильний імуностимулятор. Довжина оленячих рогів сягає ста двадцяти сантиметрів. Важать тварини близько п'ятдесяти кілограмів. Зараз звірі линяють і скидають старі роги. Та вже за кілька днів можна буде побачити оленів в усій красі - з новою шерстю та пухнастими пантами.


Комментарии

Комментарии для сайта Cackle


Читайте также

В тренде на этой неделе

Погибла 30-летняя чиновница областного совета: первые подробности

«Буду жити! Геть думи сумні!»

"Ему было всего 27": загадочная трагедия оборвала жизнь молодого бойца ВСУ, скандальные детали

Загинула 30-річна чиновниця обласної ради: перші подробиці

Загрузка...
Новости последнего часа со всей страны в непрерывном режиме 24/7 — здесь и сейчас с возможностью самостоятельной быстрой публикации интересных "живых" материалов из Вашего города и региона. Все новости, как они есть — честно, оперативно, без купюр.


News-Life — паблик новостей в календарном формате на основе технологичной новостной информационно-поисковой системы с элементами искусственного интеллекта, тематического отбора и возможностью мгновенной публикации авторского контента в режиме Free Public. News-Life — ваши новости сегодня и сейчас. Опубликовать свою новость в любом городе и регионе можно мгновенно — здесь.
© News-Life — оперативные новости с мест событий по всей Украине (ежеминутное обновление, авторский контент, мгновенная публикация) с архивом и поиском по городам и регионам при помощи современных инженерных решений и алгоритмов от NL, с использованием технологических элементов самообучающегося "искусственного интеллекта" при информационной ресурсной поддержке международной веб-группы 123ru.net в партнёрстве с сайтом SportsWeek.org и проектом News24.