Добавить новость
Февраль 2016
Март 2016
Апрель 2016
Май 2016
Июнь 2016
Июль 2016
Август 2016
Сентябрь 2016
Октябрь 2016
Ноябрь 2016
Декабрь 2016
Январь 2017
Февраль 2017
Март 2017
Апрель 2017
Май 2017
Июнь 2017
Июль 2017
Август 2017
Сентябрь 2017
Октябрь 2017
Ноябрь 2017
Декабрь 2017
Январь 2018
Февраль 2018
Март 2018
Апрель 2018
Май 2018
Июнь 2018
Июль 2018Август 2018Сентябрь 2018Октябрь 2018Ноябрь 2018Декабрь 2018Январь 2019Февраль 2019Март 2019Апрель 2019Май 2019Июнь 2019Июль 2019Август 2019Сентябрь 2019

Поиск города

Ничего не найдено

Бизнес-ассоциации УРБ поддерживают ЗП №1053 и другие законопроекты для детенизации экономики

01
Бизнес-ассоциации УРБ поддерживают ЗП №1053 и другие законопроекты для детенизации экономики

78 бизнес-ассоциаций УРБ поддерживают ЗП №1053 и ряд других законопроектов, которые детенизуют экономику

Об этом сообщается в заявлении Ассоциаций-участников Украинского Совета Бизнеса

Українська Рада Бізнесу вітає ініціативи Верховної Ради України IX скликання, спрямовані на зменшення тіньового сектору економіки, створення рівних умов ведення бізнесу та присвоєння їм високих пріоритетів на самому початку каденції.

Одним із найбільш серйозних викликів, які зараз стоять перед українським суспільством, є глибока тінізація економіки, згубні наслідки якої здатні звести нанівець реформістські зусилля керівництва країни та очікування законослухняного бізнесу.

Так за даними макроекономістів чистий відтік валюти за кордон через незаконну мінімізацію податкового навантаження на імпорт товарів лише у 2018 році склав 4,6 млрд. дол. США, орієнтовні втрати бюджету від несплачених податків при імпорті товарів, за останніми розрахунками фахівців CASE-Ukraine та ІСЕТ — складають від 63 до 93 млрд гривень на рік.

Вважаємо, що прийняття проектів Законів України № 1053 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та № 1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (норми, які передбачені на 2020 рік) дозволить:

— спростити та здешевити для бізнесу використання РРО, шляхом переходу до РРО третього покоління;

— поетапно, але в значній мірі вивести з тіні ринки товарів;

— вирівняти конкурентні умови ведення бізнесу;

— вийти у легальне поле дистанційній торгівлі, та обігу готівкових коштів загалом.

«Кешбек для споживача» також суттєво підвищить відповідальність бізнесу перед споживачем.

Українська Рада Бізнесу наголошує, що законопроекти, про які йдеться вище – потребують доопрацювання до другого читання, відповідні пропозиції будуть сформовані членами УРБ та надані народним депутатам, але підтримує ініціативи за основу та наполягає, що умови ведення бізнесу в країні повинні бути простими, прозорими та конкурентними. Зокрема, проект №1053 поки що не врегульовує питання щодо збереження існуючого  реєстру РРО, несе певні ризики монополізації ринку РРО третього покоління одним виробником — дані питання вимагають врегулювання перед другим читанням. Втілення такого надважливого проекту не може відбутись швидко — Уряд має бездоганно реалізувати законодавчу ініціативу, для цього важливим є залучення найкращих розробників відповідних рішень. В разі потреби — члени УРБ готові надати свою технічну допомогу по втіленню цих законодавчих ініціатив.

Різко негативна реакція представників тіньового сектору економіки на законопроекти 1053 та 1073, свідчить про їх значний «детінізаційний» потенціал, як це і передбачали фахівці з податкової політики провідних аналітичних центрів.

Запропоновані у даних законопроектах механізми забезпечать виконання вже існуючих вимог законодавства торговцями, які наразі їх ігнорують, а також посилить громадський контроль за перевіряючими органами. А наявність чіткої ідентифікації скаржника фактично виключає можливості недобросовісного використання «кешбеку» скаржниками. Цьому має сприяти оновлена податкова служба, реформа якої успішно розпочата. Ми сподіваємося на повноцінну роботу реформованої служби вже у 2020 році.

Положення проектів Законів №1053 та №1073 не зашкодять законослухняному «білому» бізнесу, який прозоро веде облік та розрахунки, сплачує всі податки. Легальний бізнес швидко адаптується до нововведень за цими проектами, адже вони не будуть потребувати суттєвих витрат.

Принцип, коли податки сплачують всі,- повинен стати правилом для всіх суб’єктів господарювання, незалежно від власника та форми власності.

Тож, висловлюємо сподівання на тверду волю Верховної Ради IX скликання довести до логічного завершення розпочатий етап детінізації економіки та прийняти доопрацьовані проекти Законів №1053 та №1073.

Концептуально правильними для створення рівних умов ведення бізнесу в Україні та детінізації економіки вважаємо також наступні ініціативи Верховної Ради України:

— Законопроект № 1057 — об’єднання звітності ЄСВ та ПДФО;

— Законопроекти №№ 1049, 1051 — єдиний рахунок для сплати податків;

— Законопроект № 1080 — внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес;

— Законопроект № 1048 — внесення змін до Митного кодексу України щодо функціонування авторизованих економічних операторів;

— Законопроект № 1082 — режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи;

Розцінюємо дані законопроекти  як ефективні рішення для створення рівних умов ведення бізнесу в Україні без корупції та задля сталого економічного розвитку країни.

Представники УРБ також наголошують, що вкрай необхідною для зростання економіки є також комплексна податкова реформа, яка буде передбачати зниження навантаження на фонд оплати праці, перехід від податку на прибуток до оподаткування виведеного капіталу, збільшення граничних оборотів для ФОП 1, 2, 3-й груп, зменшення бюрократичного навантаження при обліку працівників, модифікацію податку на землю тощо. Ми вітаємо ініціативу Прем’єр-міністра, який наголосив на необхідності фундаментального оновлення податкового законодавства навесні, і готові надати всі напрацювання щодо цього питання, над якими представники бізнесу та експерти працювали протягом останнього року.

 

Источник: Политека.Комментарии

Комментарии для сайта Cackle


Читайте также

В тренде на этой неделе

Новый отопительный сезон: Херсон и Олешки в списке городов, в которых отопление под угрозой срыва

Битва за Сибирь. Последние операции колчаковцев

Операция «Концерт»: массовые атаки от Карелии до Крыма навели ужас на врага (ФОТО)

Сергей Шойгу рассказал, как спасали российскую армию Министр обороны РФ: «Мы сразу договорились — надо прекратить врать!»

Загрузка...
Новости последнего часа со всей страны в непрерывном режиме 24/7 — здесь и сейчас с возможностью самостоятельной быстрой публикации интересных "живых" материалов из Вашего города и региона. Все новости, как они есть — честно, оперативно, без купюр.

News-Life — паблик новостей в календарном формате на основе технологичной новостной информационно-поисковой системы с элементами искусственного интеллекта, тематического отбора и возможностью мгновенной публикации авторского контента в режиме Free Public. News-Life — ваши новости сегодня и сейчас. Опубликовать свою новость в любом городе и регионе можно мгновенно — здесь.
© News-Life — оперативные новости с мест событий по всей Украине (ежеминутное обновление, авторский контент, мгновенная публикация) с архивом и поиском по городам и регионам при помощи современных инженерных решений и алгоритмов от NL, с использованием технологических элементов самообучающегося "искусственного интеллекта" при информационной ресурсной поддержке международной веб-группы 123ru.net в партнёрстве с сайтом SportsWeek.org и проектом News24.

Загрузка...
Любая страна – это люди, а не только политика и власть. Украина – не исключение! Слово каждого – важно именно сегодня и сей час, ведь время - не повторится никогда! Сделаем нашу с Вами страну – круче, богаче, лучше, вместе и уже сегодня! Для нас – важен каждый человек и каждая секунда. Мы делаем живые новости каждый час, в новом современном формате, ежесекундно, вместе с Вами! News-Life – живые новости по-русски из регионов в прямом эфире. Добавить Вашу новость без модерации и цензуры на Ньюс-Лайф (в любом городе Украины) можно мгновенно – здесь и сейчас.